SKOK Parasol Fundusz Inwestycyjny Otwarty Subfundusz SKOK Ak

Dyskusje na temat funduszy akcji.

Re: SKOK Parasol Fundusz Inwestycyjny Otwarty Subfundusz SKOK Ak

Postprzez Rashko wtorek, 22 października 2013, 22:51

Skoro jest to parasol, to można w miarę swobodnie (kilka transakcji w ciągu roku) operować pomiędzy różnymi instrumentami, mniej lub bardziej ryzykownymi. Wystarczy, moim zdaniem, obserwować na bieżąco wykresy funduszy. Jeśli zdarzy się od dłuższego czasu dołek, to kupić trochę jednostek, a jak będzie sensowna górka, to trzymać rękę na pulsie i albo sprzedać jak zacznie spadać, albo trochę wcześniej jak ktoś ma słabsze nerwy. A ponadto parasol umożliwia przenoszenie pomiędzy różnymi funduszami bez odprowadzania podatku Belki. Myślę że warto się temu przyjrzeć głębiej.
Rashko 

Postprzez monikaspa poniedziałek, 2 grudnia 2013, 00:26

Tak tylko czy jest jakaś gwarancja na ten fundusz??
Innowacyjny focus radompopraw swoja urodę, a może poszukujesz pracy - opieka niemcy dobrze płatna
monikaspa 

Postprzez tesia456 czwartek, 5 grudnia 2013, 18:19

Ja też się zastanawiam coś takiego i nie wiem w jakim banku
tesia456 

Postprzez Rashko wtorek, 31 grudnia 2013, 16:38

Nie ma czegoś takiego jak gwarancja na fundusz. Czytasz statut funduszu, w co inwestuje i na tej podstawie podejmujesz decyzję o kupnie. Jeśli szukasz stabilizacji to kierujesz się do funduszy pieniężnych bądź inwestujących w obligacje, jeśli akceptujesz średnie ryzyko to zrównoważone bądź stabilnego wzrostu (UWAGA! Ta nazwa wcale nam nie gwarantuje stabilnego wzrostu!), jeśli akceptujesz większe ryzyko to można pomyśleć nad funduszami akcji. Ogólnie jak obligacyjne i pieniężne można spokojnie zostawić w spokoju na dłuższy czas, to pozostałymi warto się na bieżąco zajmować. Trzeba trzymać rękę na pulsie i reagować na spadki (popatrzcie na dowolne wykresy co się stało od lipca 2007). Nie słuchajcie doradców którzy mówią o tym że "w długim okresie czasu to wyjdziecie na plus". Trochę to jest prawda, ale warto reagować na spadki.

Wracając jednak do tematu, po przeczytaniu ile % inwestuje dany fundusz w dane części gospodarki sami podejmujecie decyzje o tym co kupić. Nie ma czegoś takiego jak gwarancja zysku jak na lokacie, ale też fundusz nie może zbankrutować. Może zostać zlikwidowany, ale wtedy muszą być odkupione jednostki uczestnictwa za daną cenę.

Niech mnie ktoś poprawi jak coś pochrzaniłem.

Pozdrawiam i życzę udanych inwestycji w 2014 roku.

Edit: Fajną sprawą jest Supermarket Funduszy Inwestycyjnych w mBanku. Polecam się zainteresować.
Rashko 

Postprzez puman środa, 26 lutego 2014, 12:43

Dla tych, którzy szukają sposobu na szybkie inwestycje, które mogą przynieść szybkie i wysokie zyski polecam Forex. Można sobie spróbować na wirtualne pieniądze, jest wiele serwisów, które pozwalają założyć u nich darmowe konto, przeważnie na miesiąc. Lecz zanim zainwestuje się w to prawdziwe pieniądze, trzeba zdobyć sporą wiedzę i nie warto się w to pakować bez przygotowania, bo raczej skończy się to utratą kapitału.
www.dij.pl - strona o podstawach na Forex
puman 

Postprzez nosleep środa, 26 lutego 2014, 15:20

sam szukam info o tym funduszu
nosleep 

Postprzez Jaree84 wtorek, 7 kwietnia 2015, 10:12

Niestety nigdy nie macie gwarancji czy ten wasz fundusz wypali, szanse są bym powiedział nieraz pół na pół ! :)
Jaree84 

Postprzez Janek29 środa, 22 kwietnia 2015, 11:03

Ja na swoim blog firmowy prowadzę statystyki tego funduszu, polecam serdecznie! :)
Janek29 

Postprzez Mono sobota, 25 kwietnia 2015, 16:26

Ja jak widzę akcje, to od razu podchodzę do tego z rezerwą. Za dużo można stracić.
Mono 

Postprzez Bogdan1234a piątek, 25 września 2015, 13:25

Myślę, że najlepszym wyjściem będzie skontaktowania się ze Skok i wówczas będzie wiadomo, o co chodzi w tym całym funduszu.
Bogdan1234a 

Poprzednia stronaNastępna strona