Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl

Składki przypisane brutto Open Life TU Życie wyniosły 1,24 mld zł w I-III kw. -

2018-12-13 11:04:28

Open Life TU Życie zebrało od stycznia do września 2018 r. 1 241,27 mln zł składek przypisanych brutto, podała firma. Wynik techniczny Towarzystwa rok do roku wzrósł do 36,56 mln zł, a wynik finansowy netto - do 10,88 mln zł. Suma bilansowa Open Life uplasowała się na poziomie 7,7 mld zł.

Zarówno wynik techniczny, jak i wynik finansowy Open Life wzrosły r/r - pierwszy o ok. 1 mln zł, drugi o 4,3 mln zł. Po ubiegłorocznym gwałtownym wzroście przypisu w III kwartale 2018 r. Towarzystwo odnotowało jednocześnie spadek wartości składek przypisanych brutto r/r - o 0,4 mld zł, podano.

"Ten rok jest dla nas sporym wyzwaniem. Dużo czasu my i nasi partnerzy poświęciliśmy na wdrożenie nowych regulacji. To się odbiło na wielkości sprzedaży, zwłaszcza w kanale bancassurance, który jest naszym wiodącym kanałem. Nie pomogło też pogorszenie sytuacji na rynkach finansowych, które zawsze wywołuje awersję klientów do produktów inwestycyjnych. Inwestycje poczynione w rozwój ubezpieczeń grupowych pracowniczych oraz współpracę z multiagencjami zaczęły przynosić pierwsze wyniki, ale na spektakularne efekty musimy jeszcze pracować. Kontynuujemy naszą strategię dywersyfikacji kanałów sprzedaży i zwiększania udziału produktów o charakterze ochronnym" - powiedziała wiceprezes Izabela Śliwowska, cytowana w komunikacie.

W ciągu pierwszych trzech kwartałów 2018 r. Open Life wypłaciła ok. 1,9 mld zł świadczeń brutto, podano również.

Aktywa UFK pod zarządem Towarzystwa są warte 7,08 mld zł.


ISBnews

© Fundusze24.pl / Wortal Funduszy InwestycyjnychRegulaminReklamaKontaktPolityka prywatności
Profile funduszyWyniki funduszyFundusze akcjiFundusze papierów dłużnychFundusze inwestycji zagranicznychFundusze rynku pieniężnegoFundusze zrównoważoneFundusze stabilnego wzrostuFundusze zamknięteFundusze inneWynajem mieszkań
 » budowa domu  » ogrody  » e-Mieszkanie.pl  » dachy  » blachodachówka  » kwiaty doniczkowe