Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl

Aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych wyniosły 283,2 mld zł

2018-03-12 12:09:41

W lutym aktywa krajowych funduszy inwestycyjnych spadły względem poprzedniego miesiąca o -0,2%, do 283,2 mld zł. To skutek sytuacji rynkowej – w pierwszej połowie lutego przez większość globalnych giełd przeszła korekta, która spowodowała przecenę o kilka procent.

Tylko nieliczne parkiety zdołały odrobić straty. Europejskie, a polski w szczególności, do nich nie należały. Na przykład Warszawski Indeks Giełdowy (WIG) zniżkował o -6,6%. To wpłynęło negatywnie na wyniki krajowych funduszy inwestycyjnych i dlatego, pomimo dodatniego bilansu sprzedaży, miał miejsce spadek wartości aktywów pod zarządzaniem.
 
Korekta w największym stopniu odbiła się na aktywach w segmencie funduszy akcji. Na koniec lutego było w nich o -2,2 mld zł mniej (-6,5%) niż miesiąc wcześniej. O prawie -1,8 mld zł (-7,6%) spadła wartość środków zgromadzonych w funduszach akcji polskich. Złożył się na to zarówno ujemny wynik zarządzania jak i bilans sprzedaży. W ujęciu procentowym najwięcej (-10%, tj. nieco ponad -0,1 mld zł) spadły aktywa w funduszach akcji europejskich rynków rozwiniętych.

Więcej informacji w załączniku
 
Analiz Online

© Fundusze24.pl / Wortal Funduszy InwestycyjnychRegulaminReklamaKontaktPolityka prywatności
Profile funduszyWyniki funduszyFundusze akcjiFundusze papierów dłużnychFundusze inwestycji zagranicznychFundusze rynku pieniężnegoFundusze zrównoważoneFundusze stabilnego wzrostuFundusze zamknięteFundusze inneWynajem mieszkań
 » budowa domu  » ogrody  » e-Mieszkanie.pl  » dachy  » blachodachówka  » kwiaty doniczkowe