Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl

Aktywa funduszy inwestycyjnych w listopadzie

2017-12-12 14:01:28

Na koniec listopada wartość aktywów zgromadzonych w krajowych funduszach inwestycyjnych wyniosła 276,1 mld zł i była o +0,3% większa niż przed miesiącem.Dynamika byłaby wyższa, gdyby nie słaba koniunktura na krajowej giełdzie, która uszczupliła aktywa wybranych grup funduszy. Indeks WIG spadł o -3,7%. Podobnie było w przypadku wielu innych europejskich indeksów giełdowych i wybranych rynków wschodzących.
 
Największy przyrost aktywów ponownie zanotowały fundusze pieniężne (+3,9% m/m). W tym wypadku dodatni wynik zarządzania ma marginalne znaczenie wobec nieprzerwanego strumienia nowych środków napływających do funduszy z tej grupy w tym roku (według danych Analiz Online w listopadzie było to przeszło +1,3 mld zł netto).
 
Tym razem tempo przyrostu aktywów w funduszach dłużnych ogółem nieco straciło impet w porównaniu do poprzednich miesięcy (+0,5% m/m). Wzrost wartości środków w listopadzie odnotowały fundusze inwestujące globalnie oraz polskie korporacyjne.
 
Z ujemną dynamiką mieliśmy z kolei do czynienia w przypadku funduszy dłużnych uniwersalnych. Słaba koniunktura na krajowej giełdzie w listopadzie doprowadziła do spadku wartości środków zgromadzonych w funduszach mieszanych (-0,1% m/m) i to pomimo wysokich napływów do tych rozwiązań. Warto odnotować, że to pierwszy przypadek ujemnej dynamiki
aktywów w tej grupie w tym roku. Patrząc jednak na poszczególne rozwiązania zauważyć można, że dodatnia dynamika sprzedaży charakteryzowała fundusze mieszane zagraniczne.
 
Analizy Online

© Fundusze24.pl / Wortal Funduszy InwestycyjnychRegulaminReklamaKontaktPolityka prywatności
Profile funduszyWyniki funduszyFundusze akcjiFundusze papierów dłużnychFundusze inwestycji zagranicznychFundusze rynku pieniężnegoFundusze zrównoważoneFundusze stabilnego wzrostuFundusze zamknięteFundusze inneWynajem mieszkań
 » budowa domu  » ogrody  » e-Mieszkanie.pl  » dachy  » blachodachówka  » kwiaty doniczkowe