Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl

Wyniki funduszy inwestycyjnych (listopad 2017)

2017-12-04 12:53:41

Patrząc na listopadowe wyniki krajowych funduszy inwestycyjnych można przypuszczać, że globalne rynki złapały zadyszkę. Tak jednak nie było. Wskaźnik MSCI AC World, odzwierciedlający koniunkturę na globalnych rynkach akcji, wzrósł w ciągu minionego miesiąca o ok. +1,8%.

Główne indeksy akcji w Stanach Zjednoczonych (S&P 500, DJIA, NASDAQ) zdobywały nowe szczyty. Rosły również indeksy w Hongkongu (HSI) i Japonii (Nikkei 225).

Gorszą koniunkturę obserwowano jednak na rynkach znacznie bliższych polskim inwestorom – strefy euro, Europy Środkowo-Wschodniej i Turcji. Ponadto złoty umocnił się względem głównych walut, obniżając zyski z zagranicznych inwestycji.

W efekcie tylko mniej niż połowa funduszy z szerokiej oferty krajowych TFI przyniosła w listopadzie dodatnią stopę zwrotu.Więcej informacji w załączniku

Analizy Online

© Fundusze24.pl / Wortal Funduszy InwestycyjnychRegulaminReklamaKontaktPolityka prywatności
Profile funduszyWyniki funduszyFundusze akcjiFundusze papierów dłużnychFundusze inwestycji zagranicznychFundusze rynku pieniężnegoFundusze zrównoważoneFundusze stabilnego wzrostuFundusze zamknięteFundusze inneWynajem mieszkań
 » budowa domu  » ogrody  » e-Mieszkanie.pl  » dachy  » blachodachówka  » kwiaty doniczkowe  » Kantor internetowy

Powered by Indata Software