Grupa:
Inwestycje.pl Waluty.com Kantory.pl Investing.pl Fundusze24.pl TwojeFinanse.pl Forum-Prawne.pl Sfera-Finansow.pl

Sierpień 2017 r. kolejnym miesiącem dużego napływu kapitału

2017-09-14 08:20:18

Sierpień 2017 r. był drugim z kolei miesiącem mocnego napływu kapitału netto do polskich funduszy inwestycyjnych. Według naszych szacunków bilans sprzedaży całego rynku wyniósł niemalże +2,0 mld zł netto. Dodatnie saldo wpłat i wypłat jest następstwem kontynuacji napływu kapitału do funduszy detalicznych. Co więcej, po 4 miesiącach odpływów z funduszy dedykowanych, również w tej części rynku odnotowano dodatni bilans.

Wartość sprzedaży funduszy detalicznych w tym miesiącu wyniosła ponad +1,9 mld. Przewyższyła ona wartość z ubiegłego miesiąca o około +50 mln zł. Lipcowy wynik był natomiast najwyższym od kwietnia 2015 r. Obserwujemy zatem kontynuację dobrej passy, czego potwierdzeniem jest już siódmy w tym roku miesiąc napływów przewyższających 1 mld zł. Saldo wpłat i wypłat od początku tego roku wyniosło około 11,2 mld zł.Struktura napływów w sierpniu potwierdziła, że polscy klienci detaliczni cenią sobie bezpieczeństwo. Równocześnie w dobie rekordowo niskiego oprocentowania lokat, poszukują alternatywnych rozwiązań, które przy niskim poziomie ryzyka mogą przynieść większe od lokat zyski. W sierpniu do funduszy gotówkowych i pieniężnych trafiło ponad +1 mld zł netto. To wynik jeszcze lepszy niż przed miesiącem.

Od początku roku do rozwiązań z tej grupy trafiło już niemal 4 mld zł. Kolejny raz najwyższe saldo nabyć i umorzeń odnotował PKO Skarbowy (Parasolowy FIO), było to prawie +350 mln zł netto. Na drugim miejscu znalazł się UniKorona Pieniężny (UniFundusze FIO) z wynikiem +180 mln, a tuż za nim Skarbiec Kasa Pieniężny (Skarbiec FIO), który odnotował napływ w wysokości około +156 mln zł netto.

Więcej informacji w załączniku

Analizy Online

© Fundusze24.pl / Wortal Funduszy InwestycyjnychRegulaminReklamaKontaktPolityka prywatności
Profile funduszyWyniki funduszyFundusze akcjiFundusze papierów dłużnychFundusze inwestycji zagranicznychFundusze rynku pieniężnegoFundusze zrównoważoneFundusze stabilnego wzrostuFundusze zamknięteFundusze inneWynajem mieszkań
 » budowa domu  » ogrody  » e-Mieszkanie.pl  » dachy  » blachodachówka  » kwiaty doniczkowe  » Kantor internetowy

Powered by Indata Software